W bieganiu nie ma drogi na skróty. Nieważne, czy biegasz już kilka lat i chcesz poprawiać swoje wyniki. Czy może dopiero rozpoczynasz swoją biegową przygodę i jesteś na etapie marszobiegów.

W bieganiu liczy się ciężka praca i konsekwencja. Nie mam na myśli chorego dążenia do doskonałości, do ideałów, do osiągania czegoś za wszelką cenę. Tutaj chodzi o pasję, która obok pracy zawodowej, rodziny, przyjaciół i odpoczynku, będzie dopełnieniem Twojego Ja.

Posiadanie i pielęgnowanie pasji daje nam szansę na bycie lepszą wersją siebie. Na bycie tym Kimś, kto pojawia się w naszych marzeniach.

Planujesz wystartować w pierwszym półmaratonie. Musisz być świadomy tego, że realizacja tego celu wymaga od Ciebie wysiłku i zaangażowania. Każdy trening zbliża Cię do zwycięstwa. Zwłaszcza ten, który o mały włos się nie odbył.

Pasja buduję wiarę we własne możliwości, ale przy tym wymaga od nas determinacji. Bieganie to nie tylko sukcesy, życiówki i endorfiny. Czasem to nierówna walka ze zmęczeniem, znudzeniem i brakiem czasu. Może zdarzyć się, że będziesz przegrywał te pojedynki, ale wiem, że za chwilę pobiegniesz dalej. Bo w bieganiu nie ma drogi na skróty, a ta właściwa jest kręta i nieprzewidywalna. Ale jest Twoja.