W minioną sobotę mieliśmy przyjemność uczestniczyć w treningu bokserskim. Tam nas jeszcze nie było! Pretekstem do spotkania było otwarcie Akademii Boksu Krzysztofa Chudeckiego w klubie fitness Step One. Gośćmi specjalnymi byli zawodowi pięściarze: Paweł Kołodziej i Damian Wrzesiński oraz prezydent miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Event składał się z trzech części. Podczas pierwszej z nich byliśmy świadkami krótkiego, trzyrundowego sparingu pomiędzy Pawłem Kołodziejem, a prezydentem.

Druga część to wspólny trening uczestników spotkania, prowadzony pod czujnym okiem mistrzów. Damian wspomina trening bardzo pozytywnie.

Po krótkiej rozgrzewce na skakance, przeszliśmy do poznawania prawidłowej postawy bokserskiej. Trzymanie gardy, głowa schowana za barkami. Następnie doskonaliliśmy technikę poruszania się. Później przyszła kolej na praktykę uderzania i prostych sekwencji. Parę lat kyokushin nie poszło na marne – wykształciło pewne ringowe “nawyki” (niektóre nieprawidłowe dla boksu). Mimo tego, że trening był relatywnie lekki, zakwasy odczuwałem przez kilka dni. Fajnie było wrócić do swojej dawnej pasji. Może kiedyś wrócę do niej na dłużej. Osu!

Trzecia i ostatnia część spotkania to kilka konkursów sprawnościowych. Nie chwaląc się, szło nam całkiem dobrze. W pozycji deski udało się nam utrzymać ponad 3 minuty, a rywalizacje pt. “krzesełko” wygrał Damian. Po tych wszystkich atrakcjach bez wyrzutów sumienia zajadaliśmy się owsianymi batonikami, popijając je truskawkowym koktajlem!

Akademia Boksu Krzysztofa Chudeckiego powstała w nowo otwartym klubie Step One w Poznaniu. Klub znajduje się tuż obok Term Maltańskich. W wywiadzie dla serwisu bokser.org Krzysztof przedstawił ogólne założenia Akademii:

Zapraszam serdecznie na treningi wszystkich, którzy chcieliby spróbować nieco innej formy aktywności fizycznej. Treningi odbywają się cztery razy w tygodniu, ale myślimy o poszerzeniu naszej oferty, a także o utworzeniu specjalnej grupy dla kobiet. W ramach Akademii prowadzimy także treningi indywidualne, oraz specjalne szkolenia dla firm.